Wt 25 Cze 2024

Ewa Swodoba jako nowa Lalka Barbie!

Nasza wybitna sprinterka doczekała się nietypowego wyróżnienia. Powstała lalka Barbie przedstawiająca Ewę Swobodę. Malutka kopia Polki ma, tak jak Ewa, szereg tatuaży.

Ewa Swodoba jako nowa Lalka Barbie!

Producent lalek Barbie, firma Mattel, w 2024 roku wyróżnił osiem kobiet ze świata sportu tytułem Barbie Role Model. W gronie nagrodzonych sportsmenek znalazła się nasza wybitna sprinterka Ewa Swoboda. Oprócz Polki w gronie wyróżnionych są także pływaczka Federica Pellegrini, tenisistka Venus Williams, pięściarka Estelle Mossely, paratriatlonistka Susana Rodriguez, piłkarki Mary Fowler i Christine Sinclair oraz gimnastyczki Rebeca Andrade i Alexa Moreno.

Ewa Swoboda urodziła się 26 lipca 1997 roku w Żorach. To polska lekkoatletka, specjalizująca się w biegach sprinterskich. W roku 2020, jako jedyna Polka zdobyła kwalifikacje na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, które odbyły sie rok później w Tokio. Jednak z powodu kontuzji zrezygnowała z uczestnictwa w igrzyskach. Z kolei w marcu 2024 roku sprinterka zdobyła halowe wicemistrzostwo świata w biegu na 60 metrów oraz otrzymała kwalifikację olimpijską w sztafecie kobiet na Letnie Igrzyska 2024, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia w Paryżu.

Ewa Swoboda w swoim poście na Instagramie napisała, że jest bardzo szczęśliwa, że Barbie doceniła jej historię i wyróżniła ją tytułem Barbie Role Model. Sama w dzieciństwoe bawiła się lalkami, a teraz ma własną lalkę Barbie, która wygląda jak ona. Specjalna lalka, to unikat, który nigdy nie pojawi się w sprzedaży. Lalka świetnie odzworowuje takie detale, jak tatuaże sportsmenki i startowy strój Pumy.

Wcześniej, przed Ewą Swobodą, wyróznione zostały także inne Polki. Własną lalkę Barbie dostały m.in. Anita Włodarczyk, Iwona Blecharczyk i Martyna Wojciechowska.

 

foto: materiały prasowe

Udostępnij