Wt 25 Cze 2024

Finanse

Finanse

Image by jcomp on Freepik

5 popularnych mitów na temat ubezpieczeń podróży

Podróżowanie to niesamowita przygoda, pełna nowych doświadczeń i niezapomnianych chwil. Jednak, aby móc beztrosko cieszyć się każdą wyprawą, warto zadbać o odpowiednią ochronę na wypadek niespodziewanych zdarzeń. Ubezpieczenie podróżne to jeden z najważniejszych elementów przygotowań, który często bywa pomijany lub bagatelizowany. Wokół takich polis krąży wiele mitów. Obalamy najpopularniejsze z nich, pomagając Ci świadomie przygotować się do najbliższego wyjazdu.

Termin wprowadzenia obowiązkowego KSeF - komunikat Ministerstwa Finansów

Wprowadzenie KSeF przesunięto o niemal 2 lata. Mechanizm, który miał walczyć z przestępczością podatkową, zautomatyzować pracę w działach księgowości i sprzedaży, nie zostanie wprowadzony ani w tym roku, ani w kolejnym

Płaca minimalna i stawka godzinowa 2024

Płaca minimalna oraz wysokość minimalnej stawki godzinowej w 2024 roku wzrosną dwukrotnie - wysokość, terminy zmian - styczeń i lipiec 2024

Program Czyste Powietrze - kwoty dofinansowania, przeznaczenie dotacji

Środki z Programu Czyste Powietrze dostępne dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Bon energetyczny - dla kogo, kwota, wniosek

1 lipca 2024 roku wchodzi w życie nowa ustawa, która przewiduje częściowe odmrożenie cen prądu. Ustawa wprowadza tzw. Bon energetyczny. Komu przysługuje Bon energetyczny? Jakie kryteria trzeba spełnić, aby otrzymać wsparcie w postaci bonu?

Świadczenie wspierające dla osób niepełnosprawnych

Od 1 stycznia 2024 roku wchodzą w życie nowe przepisy wprowadzające świadczenie wspierające dla pełnoletnich osób z niepełnosprawnościami. Ile wynosi świadczenie, komu przysługuje i jak można je otrzymać?


Dofinansowanie z firmy do wczasów, ferii, kolonii i obozów z ZFŚS
Dobry Start - świadczenie 300+ na wyprawkę szkolną

Karta Dużej Rodziny - warunki, zniżki, wniosek

Rodziny z trójką lub większą liczbą dzieci mogą korzystać z wielu zniżek dzięki Karcie Dużej Rodziny