Wt 25 Cze 2024

KIm jest Jasmine Paolini - włosko-polska tenisistka

Jasmine Paolini - włoska tenisistka o polskich korzeniach. Poznajcie Paolini - jej życiorys i rodzinę. Kim są mama i tata Jasmine. Wiek, wzrost oraz tenisowe osiągnięcia.

KIm jest Jasmine Paolini - włosko-polska tenisistka

Jasmine Paolini urodziła się 4 stycznia 1996 roku w Castelnuovo di Garfagnana w Toskanii. Jest tenisistką praworęczną. Rok 2024 rozpoczął się dla Jasmine Paolini bardzo szczęśliwie. Tenisistka zwyciężyła w prestiżowym turnieju WTA w Dubaju, a także awansowała do czwartej rundy Australian Open. W czerwcu Jasmine odnotowała kolejny życiowy sukces - tym razem w turnieju wielkoszlemowym, awansowała do finału Rolanda Garrosa, gdzie zmierzy się z Igą Świątek.

Jasmine Paolini - wzrost, waga

Jasmine jest jedną z niższych zawodniczek światowego topu tenisa. Ma 163 cm wzrostu i waży 53 kg.

Jasmine Paolini - rodzina - matka, ojciec, brat

Jasmine ma polskie korzenie, ojciec tenisistki jest Włochem, natomiast mama Jacqueline pochodzi z Łodzi, gdzie nadal mieszka jej babcia Barbara. Jasmine ma młodszego brata Williama, który również jest tenisistą.

Sama Jasmine będąc dzieckiem co roku spędzała wakacje w Łodzi, gdzie ukochana babcia przygotowywała dla niej polskie potrawy. Do dziś doskonale pamięta pierogi, barszcz, sernik i krupnik. Jasmine mówi po polsku, z czego jest bardzo dumna. Z kolei jej dziadek pochodzi z Ghany i jak uważa Jasmine, to dzięki niemu jest taka szybka.

Jasmine z mamą Jacqueline Gardiner i bratem Williamem (archwium rodzinne).

Finał turnieju Roland Garros 2024 - Iga Świątek - Jesmine Paolini

Finał Roland Garros z udziałem Igi Świątek i Jasmine Paolini odbędzie się 8 czerwca w sobotę o godz. 15:00.

 

 zdjęcie głowne: Steven Pisano from Brooklyn, NY, USA, CC BY 2.0, Wikimedia Commons

Udostępnij