Wt 25 Cze 2024

Nie żyje Barbara Sienkiewicz, najstarsza matka w Polsce

Zmarła Barbara Sienkiewicz, aktorka, która w wieku 60 lat urodziła bliźnięta. Miała 69 lat.

Nie żyje Barbara Sienkiewicz, najstarsza matka w Polsce

Barbara Sienkiewicz urodziła się w 1955 roku. Debiutowała na deskach Państwowego Teatru Lalka w Warszawie. Szerszej publiczności znana jest z epizodycznych ról w takich produkcji, jak Ranczo, Klan, M jak miłość, czy PitBull. Aktorka stworzyła własny teatr, w którym reżyserowała spektakle, a także sama w nich grała. 

Barbara Sienkiewicz zdecydowała się na późne macierzyństwo, korzystając prawdopodobnie z pomocy kliniki leczenia niepłodności i zabiegu zapłodnienia in vitro, czemu sama zaprzeczała, twierdząc że zaszła w ciążę naturalnie. W 2015 roku urodziła bliźnięta w wieku 60 lat, dziewczynkę Anię i chłopca Piotrusia. Wspominała ciążę jako najpiękniejszy okres w jej życiu, czuła się silną i niezależną kobietą, która poradzi sobie, samotnie wychowując dwoje dzieci. Dzieci aktorki realizują się artystycznie, Ania uczęszcza do studium baletowego przy szkole baletowej na ul. Moliera w Warszawie. Piotruś z kolei ma za sobą pierwsze występy sceniczne na deskach Opery Narodowej, gdzie zagrał syna głównej bohaterki w "Madame Butterfly". Niedawno dzieci aktori przystąpiły do pierwszej Komunii św.

Późne macierzyństwo aktorki wśród wielu osób budziło spore kontrowersje. Aktorka wiele razy zapewniała, że przygotowała się na wypadek śmierci i spisała testament. 

Zaraz po śmierci Barbary Sienkiewicz, dziećmi zaopiekowała się policja, trafiły do placówki interwencyjno-wychowawczej. O dalszym losie dziewięciolatków zadecyduje sąd rodzinny.

Nie jest znana przyczyna śmierci aktorki, wiadomo jednak, że Barbara Sienkiewicz chorowała na żółtaczkę.

zdjęcie: YT

Udostępnij