Wt 22 Paź 2024

The Voice of Poland 15 - trenerzy i prowadzący

Już 7 września na antenie TVP2 zagości popularne talent show "The Voice of Poland". Będzie to 15. jubileuszowa edycja programu. Jakie zmiany czekają telewidzów w tej edycji "The Voice of Poland"?

The Voice of Poland 15 - trenerzy i prowadzący

Już 7 września na ekranach zagości 15. jubileuszowa edycja programu "The Voice of Poland". Talent show telewizyjnej Dwójki od lat poszukuje najlepszych głosów w Polsce. W roli trenerów w tej edycji zobaczymy Lanberry, Tomsona i Barona, Michała Szpaka oraz debiutującego w tej roli Kubę Badacha. Program poprowadzą Paulina Chylewska, Maciej Musiał i Janek Dąbrowski.

The Voice of Poland 15 - trenerzy

15. edycja "The Voice of Poland" już we wrześniu zagości na antenie TVP2. W roli trenerów zobaczymy Lanberry, Kubę Badacha, Tomsona i Barona oraz Michała Szpaka. 

Kim jest Lanberry - trenerka 15. edycji The Voice of Poland

Lanberry, a właściwie Małgorzata Uściłowska, muzyczną karierę zaczynała od publikowania coverów na YouTubie. W 2012 roku wraz z zespołem Projekt NOD nagrała album "Warsoul Experience", a rok później wzięła udział w trzeciej edycji "The Voice of Poland". Niestety nie udało jej się przejść przez etap "Przesłuchań w ciemno".

Przełomem w karierze wokalistki był singiel "Podpalimy świat" z 2015 roku. W roku 2017 z utworem "Only Human" dotarła do finału polskich eliminacji do Eurowizji.

Na fotelu trenerskim w "The Voice of Poland", Lanberry zasiada nieprzerwanie od 13. edycji. 14. edycję wygrał jeden z podopiecznych wokalistki – Janek Górka. 

Kim jest Michał Szpak - trener 15. edycji The Voice of Poland

Michał Szpak jest jednym z najciekawszych artystów polskiej sceny muzycznej ostatnich lat. Wybitna osobowość sceniczna o ciekawym głosie, z niespotykaną barwą i skalą. Michał lubi bawić się własnym wizerunkiem, ma bardzo charakterystyczny styl i uwielbia łamać stereotypy.  Dzięki temu jego nieodparcie pozytywna energia łączy pokolenia, jednocząc bardzo różne środowiska fanów. 

Swoją karierę rozpoczął od pierwszej edycji talent show "X Factor", w którym zajął drugie miejsce. Brał też udział w 13. edycji programu rozrywkowego "Taniec z gwiazdami".

W 2016 roku Michał reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji w Sztokholmie, gdzie z piosenką "Color Of Your Life" zdobył trzecie miejsce w głosowaniu publiczności. W ogólnej klasyfikacji zajął ósme miejsce.

Na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2015 roku zdobył SuperPremierę z utworem "Jesteś Bohaterem", a rok później również na opolskim festiwalu, za wykonanie piosenki "Byle Być Sobą" otrzymał SuperJedynkę w kategorii SuperArtysta. Wywalczył także GRAND PRIX PUBLICZNOŚCI w Konkursie Złote Opole 2016 za piosenkę "Jesteś Bohaterem". W 2022 roku na festiwalu Top of the Top Sopot Festival został nagrodzony Bursztynowym Słowikiem.

Michał Szpak już czterokrotnie zasiadał w fotelu trenera "The Voice of Poland", a dwukrotnie doprowadził swoich podopiecznych do zwycięstwa. Otrzymał Telekamerę w kategorii Najlepszy Juror. 

Kuba Badach - trener 15. edycji The Voice of Poland

Kuba Badach, to wokalista, kompozytor i producent muzyczny. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zamościu w klasie fortepianu oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalistyki, którą ukończył z wyróżniem. Działalność muzyczną rozpoczął w wieku 12 lat, biorąc udział w międzynarodowym musicalu "Peace Child". Zapoczątkowało to współpracę z wybitnym kompozytorem, aranżerem i dyrygentem Wiesławem Pieregorólką, a owocem ich współnych działań była pierwsza solowa płyta artysty "Gwiazdkowe cuda" wydana 1988 roku. Rok później, jako najmłodszy wykonawca, wziął udział w koncercie "Artyści dla Rzeczypospolitej", który był artystycznym hołdem dla nowo powstałego rządu Tadeusza Mazowieckiego. Wystąpił obok takich artystów, jak Czesław Niemen, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Walk Away, Grzegorz Ciechowski, czy Adam Makowicz. 

W 1995 roku założył zespół Poluzjanci, w którym jest głównym kompozytorem, współproducentem oraz wokalistą. Zespól nagrał dotychczas 3 albumy studyjne - "Tak po prostu", "Druga płyta" oraz "Trzy metry ponad ziemią". Poluzjanci koncertowali w kraju i za granicą, między innymi w prestiżowym Lincoln Centre w Nowym Jorku.

Kuba Badach współtworzy także formację The Globetrotters. Zespół ma na swoim koncie cztery płyty - "Stay in Neverland!", "Fairy Tales of the Trees", "Both Sides", "Stop! Don't Talk" oraz ponad 600 koncertów zagranych na scenach krajowych i zagranicznych.

W roku 2009 przy współpracy Kuby Badacha i pianisty oraz aranżera Jacka Piskorza, a także grupy czołowych polskich muzyków, powstał album "Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny", będący hołdem dla wybitnego, tragicznie zmarłego artysty. Na płycie znalazło się 14 utworów pochodzących z różnych okresów działalności artystycznej Andrzeja Zauchy, w zupełnie nowych i zaskakujących  aranżacjach. Wiosną 2013 roku album otrzymał status Złotej Płyty a w 2021 roku Platynowej Płyty.  

Artysta jest dwukrotnym laureatem nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk, w kategorii "Wokalista Roku" (w latach 2011 i 2012).

W ciągu swej wieloletniej działalności artystycznej artysta współpracował z czołowymi postaciami polskiej sceny, takimi jak: Ewa Bem (wydane 2 albumy), Robert Janson (2 albumy, w tym wielki przebój "Małe szczęścia"), Kayah, Grażyna Łobaszewska, Katarzyna Gaertner, Dorota Miśkiewicz, Henryk Miśkiewicz, Włodek Pawlik, Anna Szarmach, Adam Sztaba, Miecz Szcześniak, Carrantouhill, Krzysztof Ścierański i wielu innych.

W 2017 roku artysta wydał pierwszy w pełni autorski album solowy "Oldschool", który w kilka miesięcy po premierze uzyskał status Złotej Płyty, a trasa promująca album, była wielkim sukcesem. W 2021 roku album osiągnął status Platynowej Płyty.

W 2020 roku Kuba Badach pełnił rolę jurora w pierwszej polskiej edycji muzycznego talent show "The Four. Bitwa o sławę", a w 15. edycji "The Voice of Poland" na fotelu trenerskim zasiada po raz pierwszy.

Prywatnie Kuba Badach jest mężem Aleksandry Kwaśniewskiej.

Tomson i Baron - trenerzy 15. edycji The Voice of Poland

Tomasz Lach i Aleksander Milwiw-Baron to członkowie zespołu Afromental, który zadebiutował na rynku muzycznym w 2004 roku. Zespół został założony przez Tomsona - wokalistę i beatboksera i Wojciecha Łozowskiego, Baron dołączył jako gitarzysta.

Afromental zdobył popularność dzięki unikalnemu stylowi łączącemu elementy rocka, reggae i hip-hopu. Ich debiutancki krążek "The Breakthru" z 2007 roku przyniósł im pierwsze sukcesy, a kolejny album "Playing with Pop" z 2009 roku oraz hit "Pray 4 Love" z filmu "Kochaj i tańcz" zapewnił im szeroką rozpoznawalność.

Tomson i Baron związani są z "The Voice of Poland" od 2013 roku. Na fotelach jurorskich zasiadali w 12 edycjach, z wyjątkiem pierwszej i dziewiątej. Ich zaangażowanie i charyzma przyniosły im uznanie widzów oraz Telekamerę w kategorii juror w roku 2020, a także tytuł Juror 25-lecia w 2022 roku. W 2018 roku artyści dołączyli do ekipy trenerów "The Voice Kids" i brali udział we wszystkich edycjach tego programu.

The Voice of Poland - prowadzący 2024

15. jubileuszową edycję "The Voice of Poland" poprowadzą Paulina Chylewska, Maciej Musiał oraz Jan Dąbrowski

Kim jest Paulina Chylewska - prowadząca 15. edycję The Voice of Poland

Paulina Chylewska, to dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Do telewizji trafiła z naboru w rodzinnej Bydgoszczy. W 1996 roku debiutowała jako prezenterka w programach dla młodzieży na antenie TVP3 Bydgoszcz. W TVP1 prowadziła popularny program "Rower Błażeja". Potem dołączyła do redakcji sportowej i prezentowała serwisy sportowe, stając się jedną z najpopularniejszych dziennikarek sportowych. Była jedną z głównych prezenterek wielu ważnych imprez sportowych, m.in. igrzysk olimpijskich w Atenach, Turynie, Pekinie, Londynie i Soczi. W TVP1 prowadziła także pierwszy poranny program śniadaniowy "Kawa czy herbata", magazyn "Dzień dobry, Polsko!" oraz teleturniej "Wielki Test". 

Paulina Chylewska wystąpiła w siódmej edycji "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami" na antenie Polsatu. Tańczyła w parze z Jackiem Jeschke. Po udziale w programie związała się z telewizją Polsat, jako prezenterka sportowa. Teraz po siedmiu latach wróciła do TVP i zadebiutuje jako prowadząca The Voice of Poland oraz The Voice Kids.

Przywatnie Paulina Chylewska jest mężatką, jej mąż Marcin Feddek także jest dziennikarzem sportowym. Mają dwie córki.

Kim jest Maciej Musiał - prowadzący 15. edycję The Voice of Poland

Maciej Musiał, to aktor i prezenter telewizyjny. Pochodzi z rodziny aktorskiej, jego rodzice również są aktorami. Studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim, jednak po niecałym roku przerwał edukację i postanowił iść inną drogą. Rozpoczął studia na Wydziale Aktorskim Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, które ukończył z tytułem magistra sztuki.

Na ekranie debiutował w wieku 9 lat, w serialu "Plebania". Potem przez kilka lat wcielał się w postać Michała Wielickiego w serialu "Ojciec Mateusz", dorastając na oczach telewidzów. Najwięjkszą popularność i rozpoznawalność przyniosła mu rola Tomka Boskiego w popularnym serialu "Rodzinka.pl".

Był pomysłodawcą i jednym z producentów wykonawczych pierwszego polskiego serialu Netflixa "1983", w którym zagrał główną rolę. Ponadto w trakcie współpracy z Netflixem wystąpił w dwóch odcinkach amerykańsko-polskiego serialu Wiedźmin, głównej obsadzie serialu 1899 oraz filmie Dzisiaj śpisz ze mną.

W 2016 roku został laureatem Telekamery dla nadziei telewizji, a w 2019 roku znalazł się na europejskiej liście magazynu "Forbes" 30 Under 30 w kategorii Rozrywka.

Maciej Musiał brał udział w 14. edycji programu rozrywkowego Polsatu "Dancing with the Stars.Taniec z gwiazdami", ponadto był już prowadzącym "The Voice of Poland" w latach 2013-2020.

Kim jest Jan Dąbrowski - prowadzący 15. edycję The Voice of Poland

Jan Dąbrowski, pseudonim JDabrowsky, to youtuber, prezenter radiowy i telewizyjny oraz aktor dubbingowy. Pochodzi z Legnicy, ma trzech braci - Tomasza, Piotra oraz Pawła. W dzieciństwie oraz wczesnej młodośc miał dwie pasje, sport i świat wirtualny, głównie kanały na YouTubie. Z internetem związał się zawodowo, początkowo współpracował z bardziej znanymi youtuberami, tworzył dla nich grafiki i intra. W 2011 roku założył własny kanał "JDabrowsky" w serwisie YouTube, gdzie sam publikuje filmy. Jego filmy związane z "Minecraftem" zrobiły prawdziwą furorę w Internecie. Jest właścicielem marki odzieżowej JDabrowsky Wear. 

Jan Dąbrowski jest także aktorem dubbingowym. Zadebiutował w 2016 roku, użyczając swojego głosu bohaterom filmów "Zwierzogród" i "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów".

Był jednym z pomocniczych prowadzących w drugiej i trzeciej edycji programu TVP2 The Voice Kids. 

Prywatnie Jan Dąbrowski jest żonaty, jego żoną jest Sylwia Przybysz. Mają trzy córki - Polę, Nelę i Jaśminę.
 

zdjęcia:materiały TVP

Udostępnij